Ўзагроинспекциянинг мажлислар залида гендер тенгликнинг муҳим жиҳатларига бағишланган навбатдаги семинар тадҳкил этилди
16 Август 2024 2537
Марказий аппарат ва тизим ташкилоти ходимлари учун ҳуқуқий маданиятини ошириш,  шунингдек, ходимларнинг ижтимоий ҳимояси масалаларига  бағишланган навбатдаги семинар тадҳкил этилди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академиясининг Давлат бошқарувининг сиёсий асослари кафедраси мудири, сиёсий фанлари фалсафа доктори Саъдиева Гўзал Саъдиева иштирок этиб, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Кенгашининг "2030 йилга қадар Ўзбекистон Республикаси гендер тенгликка эришиш стратегиясини жорий йилда амалга ошириш бўйича комплекс чора-тадбирлар дастури" доирасида гендер тенгликни таъминлаш бўйича олиб борилаётган ишлар тўғрисида маълумот берди.

В зале заседаний Узагроинспекции прошел очередной семинар, посвященный важным аспектам гендерного равенства.
16 Августа 2024 2536
Для сотрудников центрального аппарата и системной организации был организован очередной семинар, посвященный повышению их правовой культуры, а также вопросам социальной защиты работников.
Заведующая кафедрой политических основ государственного управления Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан, доктор философских наук Саадиева Гозал Саадиева приняла участие в мероприятии и рассказала о плане Сенатского совета Олий Мажлис Республики Узбекистан «До 2030 года Республики Узбекистан предоставил информацию о ведущейся работе по обеспечению гендерного равенства в рамках программы комплексных мер по реализации стратегии достижения гендерного равенства в текущем году.