Коррупция факти тўғрисида хабар бериш
Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси тизими фаолияти билан боғлиқ қонунчилик бузилиши ҳолатлари ёки ходимларнинг ноқонуний хатти-ҳаракатлари маълум бўлса, вазирликнинг “Ишонч телефони” орқали хабар қилишингиз ёки қуйидаги ҳавола орқали маълумотларни тўлдириб юборишингиз мумкин:
Жисмоний шахслар ва юридик шахсларнинг мурожаатларини “Ишонч телефони” орқали қабул қилиш ҳафтанинг иш кунларида соат 9:00 дан 18:00 га қадар амалга оширилади.
Унда фуқаролар Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси тизими ходимлари томонидан йўл қўйилаётган коррупция ва бошқа ноқонуний хатти-ҳаракатлар, шунингдек соҳага оид содир этилган ёки этилаётган жиноятлар ва бошқа ҳуқуқбузарликлар ҳақида хабар беришлари мумкин.
Мурожаатлар анонимлиги ҳамда қўнғироқ эгаси томонидан берилган маълумотлар сир тутилиши кафолатланади.

Сообщение о коррупции
Если вам известны случаи правонарушений или неправомерных действий сотрудников, связанных с работой контрольно-ревизионной системы АПК, вы можете сообщить об этом через «Горячую линию» Министерства или заполнить информацию по следующей ссылке:
Перейти в окно отправки запроса
Обращения физических и юридических лиц принимаются через «Горячую линию» в рабочие дни с 9:00 до 18:00.
В нем граждане могут сообщать о коррупции и других противоправных действиях, а также о совершенных или совершенных преступлениях и других связанных с отраслью нарушениях, совершенных сотрудниками инспекционной системы контроля в АПК.