Инспекцияда “Жаҳолатга қарши маърифат” шиори остида давра суҳбати ташкил этилди.
Бугунги кунда бутун дунё бўйлаб ғоявий-мафкуравий таҳдидлар ва турли хил ёт анъаналар билан таъсир ўтказиш авж олаётган бир пайтда халқимизнинг тўғри ва миллий қадриятларга мос мулоҳаза қилиши ва бу борада фуқаролар ўртасида тарғибот ишларини амалга ошириш муҳим аҳамиятга эга.
Ана шундай масалаларни чуқур ва теран муҳокама қилиш мақсадида Ўзагроинспекция ҳамда Шайхонтоҳур туман ҳокимлиги билан ҳамкорликда Ўзбекистон Республикаси Дин ишлари бўйича қўмита раиси маслаҳатчиси, Шуҳрат медали соҳиби Илҳом Маърупов иштирокида “Жаҳолатга қарши маърифат” шиори остида давра суҳбати ташкил этилди.
Суҳбатда бугунги таҳликали ва қалтис замонда мамлакат тинчлигини таъминлаш, халқимизнинг эркин ва фаровон яшаши учун хизмат вазифасини виждонан бажариш ҳар бир фуқаронинг бурчи эканлиги тўғрисидаги фикр билдирилди

В инспекции был организован круглый стол под лозунгом «Просвещение против невежества».
Сегодня, в то время, когда во всем мире нарастают идейно-идеологические угрозы и различные зарубежные традиции, нашему народу необходимо правильно и в соответствии с национальными ценностями мыслить и проводить пропагандистскую работу среди граждан в этом направлении. . реализация важна.
В целях углубленного обсуждения подобных вопросов был организован круглый стол под лозунгом «Просвещение против невежества» с участием Ильхома Марупова, советника председателя Комитета по делам религии Республики Узбекистан, лауреата премии Медаль Славы, в сотрудничестве с Узагроинспекцией и администрацией Шейхонтохурского района.
В интервью было высказано мнение, что долг каждого гражданина – добросовестно выполнять свой долг по обеспечению мира в стране, свободной и благополучной жизни нашего народа в сегодняшнее опасное и нестабильное время.