ҒАЛЛА ЎРИМИ МАВСУМИГА ТАЙЁРГАРЛИК МАВЗУСИДА СЕМИНАР
Тошкент вилояти Бўка ва Қуйичирчиқ туманларида жорий йилги ғалла ўрим-йиғимини режали тарзда ташкил этиш мақсадида амалий семинар ташкил этилди.
Вилоятда 2025 йил ҳосилини ўз вақтида ва нест-нобуд қилмасдан йиғиштириб олиш учун вилоят бўйича жами 230 дона ғалла ўриш комбайнлари шай ҳолатга келтирилди.
Семинарда Тошкент вилоят ҳокимининг ўринбосари Х.Қорабойов, Вилоят ички ишлар бошқарма бошлиғининг ўринбосари З.Иминов, туман ҳокимлари ва “Ўзагроинспексия”нинг Тошкент вилоят бошқармаси бошлиғи С.Садиков, ҳамда мутасадди ташкилотлар вакиллари қатнашишди.
Шунингдек, тадбирга Бекобод, Оққўрғон, Пискент, Ўртачирчиқ, Янгийўл, Чиноз, Оҳангарон, Юқоричирчиқ, Қибрай, Бўстонлиқ, Зангиота ва Тошкент туманларидан мавсумга сафарбар этилган мутахассислар жалб этилди.
Мазкур семинарда жорий мавсумдаги ғалла ўрим-йиғимини самарали ташкил этиш, мавжуд техник ва ташкилий имкониятлардан тўлақонли фойдаланиш, шунингдек, ҳосилни йўқотишларсиз йиғиштириб олиш бўйича тавсиялар берилди.

SEMINAR ON PREPARATION FOR THE GRAIN HARVEST SEASON
A practical seminar was organized in the Buka and Kuyichirchik districts of the Tashkent region to organize this year's grain harvest in a planned manner.
A total of 230 grain harvesters were brought to readiness in the region to harvest the 2025 harvest on time and without nest destruction.
The seminar was attended by Deputy Governor of Tashkent Region Kh. Karaboyov, Deputy Head of the Regional Department of Internal Affairs Z. Iminov, district governors and Head of the Tashkent Regional Department of "Uzagroinspection" S. Sadikov, as well as representatives of relevant organizations.
Also, specialists mobilized for the season from Bekabad, Aqqurgan, Piskent, Ortachirchik, Yangiyul, Chinoz, Ahangaron, Yukorichirchik, Qibray, Bostanlyk, Zangiota and Tashkent districts were involved in the event.
The seminar provided recommendations on the effective organization of the current season's grain harvest, the full use of existing technical and organizational capabilities, as well as harvesting the crop without losses.