ЎЗАГРОИНСПЕКСИЯ ХОДИМЛАРИ БИЛИМЛАРИ МУСТАҲКАМЛАНДИ
Жорий йилнинг 7-24 апрель кунлари Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекциясининг Қорақалпоғистон Республикаси ва барча вилоятдаги ҳудудий бошқармаларида Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Тадбиркорлар ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ишончли ҳимоя қилиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 184-сонли Фармони ижроси юзасидан ўқув-семинарлари бўлиб ўтди.
Мазкур ўқув-семинарларда бошқарма ва туман бўлимларининг ходимлари, Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш бўйича вакил девони, Адлия бошқармаси, Ўзбекистон Савдо-саноат палатасининг вилоят бошқармаси вакиллари иштирок этдилар.
Семинар қатнашчилари амалдаги қонунчилик ҳужжатлари ва уларга киритилган ўзгаришлар билан танишиб, тадбиркорлик субъектлари фаолиятини текшириш тартиблари тўғрисидаги билимларини янада мустаҳкамладилар.

ЗНАНИЯ СОТРУДНИКОВ УЗАГРОИНСПЕКЦИИ БЫЛИ УСИЛЕНЫ
С 7 по 24 апреля текущего года в территориальных управлениях Инспекции по надзору в агропромышленном комплексе при Кабинете Министров в Республике Каракалпакстан и всех областях проведены обучающие семинары по вопросам реализации Указа Президента Республики Узбекистан № 184 «О мерах по обеспечению надежной защиты прав и законных интересов субъектов предпринимательства».
В данных обучающих семинарах приняли участие сотрудники департамента и районных отделов, представители Аппарата Омбудсмана по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства, Управления юстиции, областного управления Торгово-промышленной палаты Узбекистана.
Участники семинара ознакомились с действующими законодательными документами и изменениями в них, что еще больше укрепило их знания о процедурах проведения проверок деятельности субъектов предпринимательства.