ЎЗАГРОИНСПЕКСИЯ ХОДИМЛАРИ БИЛИМЛАРИ МУСТАҲКАМЛАНДИ
Жорий йилнинг 7-24 апрель кунлари Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекциясининг Қорақалпоғистон Республикаси ва барча вилоятдаги ҳудудий бошқармаларида Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Тадбиркорлар ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ишончли ҳимоя қилиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 184-сонли Фармони ижроси юзасидан ўқув-семинарлари бўлиб ўтди.
Мазкур ўқув-семинарларда бошқарма ва туман бўлимларининг ходимлари, Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш бўйича вакил девони, Адлия бошқармаси, Ўзбекистон Савдо-саноат палатасининг вилоят бошқармаси вакиллари иштирок этдилар.
Семинар қатнашчилари амалдаги қонунчилик ҳужжатлари ва уларга киритилган ўзгаришлар билан танишиб, тадбиркорлик субъектлари фаолиятини текшириш тартиблари тўғрисидаги билимларини янада мустаҳкамладилар.

KNOWLEDGE OF UZAGROINSPECTION EMPLOYEES WAS STRENGTHENED
From April 7 to 24 of this year, training seminars on the implementation of Decree No. 184 of the President of the Republic of Uzbekistan “On Measures to Ensure the Reliable Protection of the Rights and Legitimate Interests of Entrepreneurs” were held in the territorial departments of the Inspectorate for Supervision of the Agro-Industrial Complex under the Cabinet of Ministers in the Republic of Karakalpakstan and all regions.
These training seminars were attended by employees of the department and district departments, representatives of the Office of the Ombudsman for the Protection of the Rights and Legitimate Interests of Entrepreneurs, the Department of Justice, and the regional department of the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan.
The seminar participants familiarized themselves with current legislative acts and amendments to them, and further strengthened their knowledge of the procedures for inspecting the activities of entrepreneurial entities.