Марказ фаолиятини рақамлаштириш мақсадида, янги ахборот тизими ишга туширилди
Ўзбекистон Республикаси Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузуридаги Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси томонидан “Қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари сифатини баҳолаш маркази” давлат муассасаси фаолиятини рақамлаштириш, давлат хизматларини кўрсатишда  инсон омилини камайтириш, ортиқча оворагарчиликлар ва коррупцион ҳолатларни олдини олиш мақсадида, «агросерт.уз» домени остида онлайн платформа ишга туширилди.
Ушбу тизим орқали қишлоқ хўжалиги экинлари уруғлари, дон ва уни қайта ишлашдан олинган маҳсулотлар ҳамда пахта маҳсулотларини сертификатлаштириш бўйича хизматларни онлайн равишда кўрсатиш йўлга қўйилди.
Ушбу хизматлардан фойдаланиш учун онлайн тарзда аризалар қабул қилинади. Фойдаланувчиларга қўлай бўлиши учун тизимга электрон рақамли имзо (ЭРИ) орқали кириш йўлга қўйилган.
Бугунги кунда «агросерт.уз» ахборот тизимини янада такомиллштириш мақсадида, бошқа давлат ташкилотларининг тегишли ахборот тизимлари билан интеграция қилиш ишлари олиб борилмоқда.

В целях цифровизации деятельности центра запущена новая информационная система
Цифровизация деятельности государственного учреждения «Центр оценки качества сельскохозяйственной продукции» Инспекцией по контролю за агропромышленным комплексом при Министерстве сельского хозяйства Республики Узбекистан, с целью снижения человеческого фактора при предоставлении государственных услуг, предотвращения ненужных отвлечений и коррупционных ситуаций, запущена онлайн-платформа на домене «agrosert.uz».Цифровизация деятельности государственного учреждения «Центр оценки качества сельскохозяйственной продукции» Инспекцией по контролю за агропромышленным комплексом при Министерстве сельского хозяйства Республики Узбекистан, с целью снижения человеческого фактора при предоставлении государственных услуг, предотвращения ненужных отвлечений и коррупционных ситуаций, запущена онлайн-платформа на домене «agrosert.uz».
Посредством данной системы запущено онлайн-оказание услуг по сертификации сельскохозяйственных семян, зерна и продуктов его переработки, хлопковой продукции.
Для использования этих услуг принимаются онлайн-заявки. Для удобства пользователей введен доступ к системе посредством электронной цифровой подписи (ЭЦИ).
На сегодняшний день в целях дальнейшего совершенствования информационной системы «agrosert.uz» осуществляется интеграция с соответствующими информационными системами других государственных организаций.