Марказ фаолиятини рақамлаштириш мақсадида, янги ахборот тизими ишга туширилди
Ўзбекистон Республикаси Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузуридаги Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси томонидан “Қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари сифатини баҳолаш маркази” давлат муассасаси фаолиятини рақамлаштириш, давлат хизматларини кўрсатишда  инсон омилини камайтириш, ортиқча оворагарчиликлар ва коррупцион ҳолатларни олдини олиш мақсадида, «агросерт.уз» домени остида онлайн платформа ишга туширилди.
Ушбу тизим орқали қишлоқ хўжалиги экинлари уруғлари, дон ва уни қайта ишлашдан олинган маҳсулотлар ҳамда пахта маҳсулотларини сертификатлаштириш бўйича хизматларни онлайн равишда кўрсатиш йўлга қўйилди.
Ушбу хизматлардан фойдаланиш учун онлайн тарзда аризалар қабул қилинади. Фойдаланувчиларга қўлай бўлиши учун тизимга электрон рақамли имзо (ЭРИ) орқали кириш йўлга қўйилган.
Бугунги кунда «агросерт.уз» ахборот тизимини янада такомиллштириш мақсадида, бошқа давлат ташкилотларининг тегишли ахборот тизимлари билан интеграция қилиш ишлари олиб борилмоқда.

In order to digitalize the center’s activities, a new information system has been launched
Digitalization of the activities of the state institution “Center for Assessing the Quality of Agricultural Products” The Inspectorate for Control of the Agro-Industrial Complex under the Ministry of Agriculture of the Republic of Uzbekistan, in order to reduce the human factor in the provision of public services, prevent unnecessary distractions and corruption situations, launched an online platform on the domain “agrosert. uz".Digitalization of the activities of the state institution “Center for Assessing the Quality of Agricultural Products” The Inspectorate for Control of the Agro-Industrial Complex under the Ministry of Agriculture of the Republic of Uzbekistan, in order to reduce the human factor in the provision of public services, prevent unnecessary distractions and corruption situations, launched an online platform on the domain “agrosert. uz".
Through this system, the online provision of certification services for agricultural seeds, grain and its processed products, and cotton products has been launched.
Online applications are accepted for use of these services. For the convenience of users, access to the system via an electronic digital signature (EDS) has been introduced.
Today, in order to further improve the information system “agrosert.uz”, integration is being carried out with the relevant information systems of other government organizations.