Марказда коррупцияга қарши курашиш юзасидан тадбир бўлиб ўтди
Коррупцияга қарши курашиш Ўзбекистонда давлат сиёсатининг энг устувор йўналишига айланиб улгурди. Буни сўнгги йиллларда соҳага оид қабул қилинган катта аҳамиятга эга норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар, коррупцияни олдини олишга қаратилган маъмурий ислоҳотлар мисолида ҳам кўриш мумкин.
Мазкур йўналишда Инспекция тизимида коррупцияга тоқатсизлик муҳити шакллантирилган бўлиб, ушбу натижага ходимлар орасида тарғибот, ташвиқот тадбирларини олиб бориш орқали эришилмоқда.
"Ўзагроинспекция" ҳузуридаги Марказнинг мажлислар залида Инспекция тизимида маънавий-маърифий ишлар самарадорлигини ошириш ва соҳани ривожлантириш бўйича 2023-йил 2- ярим йиллиги учун “Йўл харитаси”нинг 11-бандига мувофиқ Олий Мажлис Қонунчилик палатаси, Коррупцияга қарши курашиш агентлиги ҳамда “Адолат” сотциал-демократик партияси вакиллари иштирокида “Ўзбекистон Республикасида коррупцияга қарши курашиш борасидаги давлат сиёсати ва унинг устувор йўналишлари” мавзусига бағишланган семинар ўтказилди.
Ушбу тадбирда Марказ раҳбарияти, бошқарма ва бўлим бошлиқлари, мутахассис ходимлари ҳамда ЗООМ платформаси орқали ҳудудий филиаллар ходимлари иштирок этдилар.
Семинар давомида маъсул ташкилот экспертлари Марказ ходимларига бугунги кунда мамлакатимизда коррупцияга қарши курашида амалга оширилаётган ишлар, коррупцияга қарши курашиш соҳасида эришилаётган ютуқлар ва мавжуд камчиликлар, мазкур иллатини йўқотиш борасида амалга оширилаётан тадбирлар хусусида батафсил маълумот ва тавсиялар бериб ўтдилар.

An anti-corruption event was held at the center
In accordance with paragraph 11 of the Roadmap for the second half of 2023, the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, the Anti-Corruption Agency and the Adolat Social Organization, with the participation of representatives of the Democratic Party, held a seminar on the topic “State policy to combat corruption in the Republic of Uzbekistan and her priorities."
The fight against corruption has become the main priority of the state policy of Uzbekistan. This can be seen in the example of important regulatory documents adopted in the field in recent years, administrative reforms aimed at preventing corruption.
In this direction, an environment of zero tolerance towards corruption has been created in the Inspectorate system, and this result is achieved through propaganda activities among employees who took part.
During the seminar, experts from the responsible organization provided the Center's employees with detailed information and recommendations about the work being carried out today in the fight against corruption in our country, achievements and existing shortcomings in the fight against corruption, and measures are being taken to eliminate this evil.