Жиззах вилояти бошқармасида вилоят ва туман ходимлари учун ўқув-семинар ўтказилди.
Жорий йилнинг 8 январь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш бўйича вакил девони Жиззах вилояти бош инспектори Сардор Усманов иштирокида Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекциясининг Жиззах вилояти бошқармасида вилоят ва туман ходимлари учун ўқув-семинар ўтказилди.
Ўқув-семинарда вакил девони бош инспектори S.Usmanov Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 14 ноябридаги “Тадбиркорлар ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ишончли ҳимоя қилиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПФ-184-сонли Фармони моҳияти юзасидан семинар иштирокчиларига атрофлича таништирилди.
Шунингдек, семинар якунида инспекция ходимлари ўзларини қизиқтирган саволларга батафсил жавоблар олишди. Бу каби семинарлар ташкил этилиши соҳа ходимларининг билим ва малакаларини янада чуқурлаштиришга ёрдам беради.

В хокимияте Джизакской области прошел обучающий семинар для областных и районных работников.
8 января текущего года в Джизакском областном управлении Инспекции по надзору в агропромышленном комплексе при Кабинете Министров Республики Узбекистан состоялся обучающий семинар для областных и районных работников с участием Сардора Усманова, Главный инспектор Джизакской области Управления Уполномоченного по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства при Президенте Республики Узбекистан.
На семинаре-тренинге Главный инспектор Аппарата Уполномоченного С.Усманов подробно ознакомил участников семинара с сутью Указа Президента Республики Узбекистан от 14 ноября 2024 года №ПФ-184 « «О мерах по надежной защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства».
Также по окончании семинара сотрудники инспекции получили подробные ответы на интересующие их вопросы. Организация подобных семинаров будет способствовать дальнейшему углублению знаний и навыков специалистов отрасли.