Жиззах вилояти бошқармасида вилоят ва туман ходимлари учун ўқув-семинар ўтказилди.
Жорий йилнинг 8 январь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш бўйича вакил девони Жиззах вилояти бош инспектори Сардор Усманов иштирокида Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекциясининг Жиззах вилояти бошқармасида вилоят ва туман ходимлари учун ўқув-семинар ўтказилди.
Ўқув-семинарда вакил девони бош инспектори S.Usmanov Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 14 ноябридаги “Тадбиркорлар ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ишончли ҳимоя қилиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПФ-184-сонли Фармони моҳияти юзасидан семинар иштирокчиларига атрофлича таништирилди.
Шунингдек, семинар якунида инспекция ходимлари ўзларини қизиқтирган саволларга батафсил жавоблар олишди. Бу каби семинарлар ташкил этилиши соҳа ходимларининг билим ва малакаларини янада чуқурлаштиришга ёрдам беради.

A training seminar was held for regional and district employees at the Jizzakh regional administration.
16 January 2025 1195
On January 8 of this year, a training seminar for regional and district employees was held at the Jizzakh Regional Department of the Inspectorate for Supervision of the Agro-Industrial Complex under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, with the participation of Sardor Usmanov, Chief Inspector of the Jizzakh Region of the Office of the Commissioner for Protection of the Rights and Legitimate Interests of Business Entities under the President of the Republic of Uzbekistan.
At the training seminar, the Chief Inspector of the Office of the Commissioner S.Usmanov provided a detailed introduction to the participants of the seminar on the essence of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PF-184 dated November 14, 2024 “On measures to reliably protect the rights and legitimate interests of entrepreneurs”.
Also, at the end of the seminar, the inspectorate employees received detailed answers to their questions. The organization of such seminars will help to further deepen the knowledge and skills of employees in the field.