2025-yil 12-mart kuni O‘zbekiston Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasi Navoiy viloyat boshqarmasi Kasaba uyushmasi tashkilotining hisobot saylov umumiy yig‘ilishi o‘tkazildi.
12 Mart 2025 1694
Umumiy yig‘ilishda kasaba uyushmasi qo‘mitasining 2020-2025 yillar davomida bajargan ishlari yuzasidan hisoboti va taftish komissiyasining hisobotlari tinglandi.
Yig‘ilishda Viloyat boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari F.Ubaydullayev Agrosanoat majmui xodimlari kasaba uyushmasi hisobchisi H.Safarov qatnashdilar. Yig‘ilishda kasaba uyushmasi tashkilotining ish faoliyati qoniqarli deb baholandi.
Ochiq ovoz berish natijalariga ko‘ra ko‘rsatilgan nomzodlar ichidan amaldagi kasaba uyushma qo‘mitasi raisi Yusupov Ulug‘bek Usmonovich qo‘mita raisligiga saylandi. Shuningdek, 4 nafar kasaba uyushma aʼzolari saylanib, o‘z dublyorlarini tanladilar.
Kasaba uyushma tashkilotining taftish komissiyasi raisi va aʼzolari hamda tuman Kengashi Konferensiyasiga bir nafar delegat ham saylab olindi.

12 марта 2025 года состоялось отчетно-выборное общее собрание профсоюзной организации Навоийского областного управления инспекции по надзору в агропромышленном комплексе Узбекистана.
12 Марта 2025 1372
На общем собрании были заслушаны отчеты профсоюзного комитета о его работе за 2020-2025 годы и отчеты ревизионной комиссии.
На встрече присутствовали заместитель главы администрации области Ф. Убайдуллаев и бухгалтер профсоюза работников агропромышленного комплекса Х. Сафаров. На встрече работа профсоюзной организации была оценена как удовлетворительная.
По результатам открытого голосования председателем профсоюзного комитета из числа выдвинутых кандидатов избран действующий председатель профсоюзного комитета Юсупов Улугбек Усманович. Также были избраны 4 члена профсоюза, которые выбрали себе дублера.
Также были избраны председатель и члены ревизионной комиссии профсоюзной организации, а также один делегат конференции районного Совета.