Inspeksiyasining Surxondaryo viloyati boshqarmasida seminar o‘tkazildi
2025-yil 8-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasining Surxondaryo viloyati boshqarmasida videoaloqa (ZOOM) konferensiya shaklida Agroinspeksiyaning Surxondaryo viloyati boshqarmasi tizimidagi barcha xodimlari ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 14-noyabrdagi “Tadbirkorlar huquqlari va qonuniy manfaatlarini ishonchli himoya qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-184-son Farmoni mazmun mohiyati bilan tanishtirish maqsadida seminar o‘tkazildi
Seminarda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Tadbirkorlik subyektlarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish bo‘yicha vakil devonining Surxondaryo viloyatidagi faoliyat ko‘rsatuvchi devon bosh inspektori A.Baxramov hamda O‘zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi Surxondaryo viloyat hududiy boshqarmasi xodimi A.Murodovlar ishtirok etdilar.
Uchrashuvda tadbirkorlarning huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish masalalari, shuningdek, amalga oshirilayotgan islohotlar muhokama qilindi
Seminar ishtirokchilari uchun O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni va sohadagi yangiliklar haqida batafsil tushuncha berildi.
* Xodimlar o‘zlarining qiziqtirgan savollariga to‘liq javob olishdi.
* Shu bilan birga, «O‘zagroinspeksiya»ning 07.01.2025-yildagi 02/5-4-32-sonli xati ijrosi taʼminlash maqsadida O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 33 yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan “Qudrating yuksalsin, mening armiyam” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy tadbiri tashkil etildi va davra suhbati o‘tkazildi.

В Сурхандарьинском областном управлении инспекции состоялся семинар
8 января 2025 года в Сурхандарьинском областном управлении Инспекции по контролю агропромышленного комплекса при Кабинете Министров Республики Узбекистан, в форме видеоконференции (ZOOM) с участием всех работников Сурхандарьинского областного управления департамента Инспекции Президента Республики Узбекистан от 14 ноября 2024 года «Права и законные интересы предпринимателей» о надежных мерах защиты». В целях ознакомления с сутью Указа №ПФ-184 проведен семинар.
На семинаре выступили А. Бахрамов, главный инспектор Управления Уполномоченного по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства при Президенте Республики Узбекистан, действующего в Сурхандарьинской области, и А. Муродовлар, Присутствовал сотрудник Сурхандарьинского областного отделения Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан.
На встрече обсуждались вопросы защиты прав и законных интересов предпринимателей, а также проводимые реформы.
Участникам семинара было дано подробное представление о Указе Президента Республики Узбекистан и новостях в сфере.
* Сотрудники получили полные ответы на свои вопросы.
* При этом в целях обеспечения выполнения письма Узагроинспекции от 07.01.2025 № 02/5-4-32 по случаю 33-й годовщины создания Вооруженных Сил Республики Узбекистан и День защитников Отечества «Да возвысится сила твоя, моя» Было организовано духовно-просветительское мероприятие и проведена круглая дискуссия на тему «Армия».