Maʼlumki, qishloq xo‘jaligi, melioratsiya va yo‘l-qurilish texnikalari holatini nazorat qilish sohasida jismoniy va yuridik shaxslarga davlat xizmatlarini ko‘rsatish «O‘zagroinspeksiya»ning asosiy vazifalaridan biri etib belgilangan.
Hukumatning 2023 yil 29 apreldagi 170-sonli qarori bilan tasdiqlangan maʼmuriy reglamentida Davlat xizmatlari ko‘rsatish tartiblari belgilangan bo‘lib, ushbu qaror ijrosini taʼminlash maqsadida, 2023 yil 1 sentyabridan boshlab jismoniy va yuridik shaxslarga Inspeksiya tomonidan ko‘rsatiladigan 6 turdagi davlat xizmatlaridan Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali orqali foydalanish imkoni yaratildi.
Xizmat turlari quyidagilar:
Qishloq xo‘jaligi, melioratsiya va yo‘l-qurilish texnikalarini davlat ro‘yxatidan va qayta ro‘yxatdan o‘tkazish (https://my.gov.uz/uz/service/842);
Qishloq xo‘jaligi, melioratsiya va yo‘l-qurilish texnikalarini vaqtincha ro‘yxatdan o‘tkazish (https://my.gov.uz/uz/service/846) ;
Qishloq xo‘jaligi, melioratsiya va yo‘l-qurilish texnikalarini ro‘yxatda turganligi to‘g‘risida maʼlumotnoma olish (https://my.gov.uz/uz/service/849);
Qishloq xo‘jaligi, melioratsiya va yo‘l-qurilish texnikalarini hisobdan chiqarish uchun ariza yuborish (https://my.gov.uz/uz/service/847);
Traktorchi-mashinist guvohnomasini almashtirish yoki yo‘qolgani o‘rniga yangisini olish (https://my.gov.uz/uz/service/860);
Traktorchi-mashinist guvohnomasini olish uchun imtihon topshirishga ruxsat berish (https://my.gov.uz/uz/service/861).
Ushbu xizmatlarning ishga tushirilishi natijasida jismoniy va yuridik shaxslarning Inspeksiyaga kelib o‘tirmasdan, murojaatlarni elektron jo‘natish, shuningdek, ayrim xizmatlardan real vaqt rejimida elektron foydalanish imkoniyati yaratildi.
Joriy yilning o‘tgan davri mobaynida Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali orqali jismoniy va yuridik shaxslar tomonidan 74 ta murojaatlar kelib tushgan bo‘lib, ushbu murojaatlar ijrosi o‘z muddatida taʼminlandi.

The number of appeals to the Inspectorate through the single interactive public services portal is increasing
24 June 2024 2149
It is known that one of the main tasks of "Uzagroinspektsiya" is to provide public services to individuals and legal entities in the field of monitoring the state of agriculture, land reclamation and road construction equipment.
The administrative regulation approved by the decision of the government No. 170 dated April 29, 2023 defines the procedures for the provision of public services. In order to ensure the implementation of this decision, starting from September 1, 2023, individuals and legal entities will be able to use 6 types of public services provided by the Inspectorate through the Unified interactive public services portal. was created.
The types of services are as follows:
State registration and re-registration of agricultural, reclamation and road construction equipment (https://my.gov.uz/uz/service/842);
Temporary registration of agricultural, land reclamation and road construction equipment (https://my.gov.uz/uz/service/846) ;
Obtaining information on the registration of agricultural, land reclamation and road construction equipment (https://my.gov.uz/uz/service/849);
Submitting an application for write-off of agricultural, reclamation and road construction equipment (https://my.gov.uz/uz/service/847);
Replacing a tractor driver's license or getting a new one instead of a lost one  (https://my.gov.uz/uz/service/860);
Permission to take an exam to obtain a tractor driver's license (https://my.gov.uz/uz/service/861).
As a result of the launch of these services, individuals and legal entities have the opportunity to send appeals electronically, as well as to use some services electronically in real time, without visiting the Inspectorate.
During the past period of this year, 74 appeals were received by individuals and legal entities through the Single Interactive State Services Portal, and the execution of these appeals was ensured on time.