Markazda xalqaro hamkorlik aloqalari kengaymoqda
Bugun "O‘zagroinspeksiya" huzuridagi "Qishloq xo‘jaligi mahsulotlari sifatini baholash" davlat muassasasining markaziy urug‘chilik laboratoriyasiga Germaniya Federativ Respublikasining GIZ xalqaro hamkorlik bo‘yicha Germaniya jamiyatining O‘zbekistondagi vakolatxonasi dastur boshqaruvchisi Beate Schoreit boshchiligidagi bir qator vakillar tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida, Beate Schoreit xonim muassasaning faoliyati, shuningdek, qishloq xo‘jaligi ekinlari urug‘lari va ko‘chatlarining ekinbopligini, GMO va xavfsizligini aniqlash jarayonlari, shuningdek, paxta tolasi hamda don va don mahsulotlarini sinovdan o‘tkazish jarayonlari bilan yaqindan tanishdi.
Uchrashuvda, o‘zaro hamkorlik yo‘nalishlarini belgilash va tajriba almashish maqsadida, ikki tomon o‘rtasida mutaxassislarni almashinuvi yo‘lga qo‘yish borasida kelgusida amalga oshiriladigan ishlar kelishib olindi.

International cooperation relations are expanding in the center
Today, a number of representatives headed by Beate Schoreit, the program manager of the GIZ representative office of the German Society for International Cooperation of the Federal Republic of Germany, visited the central seed laboratory of the state institution "Quality Assessment of Agricultural Products" under the Uzagroinspektsiya.
During the visit, Ms. Beate Schoreit became familiar with the activities of the institution, as well as the processes of determining the viability, GMO and safety of agricultural seeds and seedlings, as well as the testing processes of cotton fiber and grain and cereal products.
During the meeting, in order to determine the directions of mutual cooperation and exchange experience, it was agreed on the future work on establishing an exchange of experts between the two sides.