Markazda xalqaro hamkorlik aloqalari kengaymoqda
Bugun "O‘zagroinspeksiya" huzuridagi "Qishloq xo‘jaligi mahsulotlari sifatini baholash" davlat muassasasining markaziy urug‘chilik laboratoriyasiga Germaniya Federativ Respublikasining GIZ xalqaro hamkorlik bo‘yicha Germaniya jamiyatining O‘zbekistondagi vakolatxonasi dastur boshqaruvchisi Beate Schoreit boshchiligidagi bir qator vakillar tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida, Beate Schoreit xonim muassasaning faoliyati, shuningdek, qishloq xo‘jaligi ekinlari urug‘lari va ko‘chatlarining ekinbopligini, GMO va xavfsizligini aniqlash jarayonlari, shuningdek, paxta tolasi hamda don va don mahsulotlarini sinovdan o‘tkazish jarayonlari bilan yaqindan tanishdi.
Uchrashuvda, o‘zaro hamkorlik yo‘nalishlarini belgilash va tajriba almashish maqsadida, ikki tomon o‘rtasida mutaxassislarni almashinuvi yo‘lga qo‘yish borasida kelgusida amalga oshiriladigan ishlar kelishib olindi.

В центре расширяются связи международного сотрудничества
Сегодня ряд представителей во главе с Беате Шорайт, руководителем программы представительства GIZ Немецкого общества международного сотрудничества Федеративной Республики Германия, посетили центральную лабораторию семян государственного учреждения «Оценка качества сельскохозяйственной продукции» при Узагроинспекция.
В ходе визита г-жа Беате Шорайт ознакомилась с деятельностью учреждения, а также с процессами определения жизнеспособности, ГМО и безопасности сельскохозяйственных семян и саженцев, а также с процессами испытаний хлопкового волокна и зерна и зернопродуктов. .
В ходе встречи в целях определения направлений взаимного сотрудничества и обмена опытом была согласована дальнейшая работа по налаживанию обмена специалистами между двумя сторонами.