2023-yilning yarim yillik davrida ko‘rib chiqilgan murojaatlarning asosiy mazmuni yuzasidan
O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirligi huzuridagi Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish Inspeksiyasida jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlarini ko‘rib chiqish tartibi O‘zbekiston Respublikasining 2017-yil 11-sentabrdagi O‘RQ-445-sonli «Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida»gi Qonuni va “O‘zagroinspeksiya” boshlig‘ining 2020-yil 8-iyundagi S5-sonli buyrug‘iga asoslangan holda amalga oshiriladi.
Tahlillarga ko‘ra, 2023-yilning yarim yillik davrida “O‘zagroinspeksiya” markaziy apparati, hududiy boshqarmalari va tuman bo‘limlariga O‘zbekiston Respublikasi Virtual qabulxonasi, “Tadbirkor virtual ofisi” axborot portali, «O‘zagroinspeksiya»ning «Ishonch telefoni», Inspeksiyaning elektron pochtasi va Edo.ijro.uz idoralararo hujjat aylanish tizimi hamda to‘g‘ridan-to‘g‘ri jami 396 ta murojaat kelib tushgan bo‘lib, shundan 306 tasi ko‘rib chiqilgan, 148 tasi qanoatlantirilgan 152 tasiga tushuntirish xatlari berilgan.
Yuridik shaxslar yaʼni tadbirkorlardan kelib tushayotgan murojaatlarning asosiy mazmuni Inspeksiyaning davlat xizmatlarini ko‘rsatish yo‘nalishiga qaratilgan bo‘lib, qishloq xo‘jaligi, melioratsiya va yo‘l qurilishi texnikalarini texnik ko‘rikdan o‘tkazish va ularni ro‘yxatga olib, yangi namunadagi plastik shaklidagi texnik guvohnoma olish bo‘yicha so‘rovlari hisoblanadi.
Bundan tashqari, “O‘zagroinspeksiya” tomonidan jami 20 652 ta jismoniy va yuridik shaxslarning vakillari qabul qilingan.

Regarding the main content of the appeals considered in the half-year period of 2023
The procedure for considering appeals of individuals and legal entities in the Inspection of the Agro-Industrial Complex under the Ministry of Agriculture of the Republic of Uzbekistan is the Order of the Republic of Uzbekistan dated September 11, 2017 No. O'RQ-445 "Requests of Individuals and Legal Entities" on" and the decision of the head of "Ozagroinspeksia" dated June 8, 2020 It is carried out based on order No. S5.
According to the analysis, in the six-month period of 2023, the central apparatus, regional offices and district departments of "Uzagroinspeksia" will receive the Virtual reception of the Republic of Uzbekistan, the "Entrepreneur's Virtual Office" information portal, the "Hotline" of "Uzagroinspeksia" , e-mail of the Inspectorate and the Edo.ijro.uz interdepartmental document circulation system, and a total of 396 appeals were received directly, of which 306 were considered, 148 were satisfied, and 152 were explained. letters are given.
The main content of appeals from legal entities, that is, entrepreneurs, is focused on the direction of public service provision of the Inspectorate, which includes technical inspection of agricultural, land reclamation and road construction equipment, registration of new requests for obtaining a technical certificate in the form of a plastic sample.
In addition, representatives of a total of 20,652 individuals and legal entities were accepted by "Uzagroinspeksia".