8-dekabr - O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun hamda 9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurash kuni
4 Dekabr 2024 1576
Joriy yilning 4-dekabirida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasi qoshidagi “Qishloq xo‘jaligi mahsulotlari sifatini baholash markazi” davlat muassasasi binosida “8-dekabr - O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun” hamda “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurash kuni ” munosabati bilan Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi hamda “Adolat” sotsial- demokratik partiyasi bilan hamkorlikda “Ochiq eshiklar kuni” tadbiri bo’lib o’tdi.
Ushbu tadbirda “O‘zagroinspeksiya” markaziy apparati tarkibiy tarmoq rahbarlari va xodimlari, Markaz rahbariyati, boshqarma va bo’lim boshliqlari filiallaar boshliqlari va xodimlari ham “Zoom platformasi” orqali ishtirok etdilar.
Tadbirda korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash maqsadida amalga oshirilgan ishlar va keyingi rejalashtirilgan choralar haqida ma’lumotlar taqdim etildi va O‘zbekistonning yangilangan qonunlari, korrupsiyani oldini olish, mamlakatimizda korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlari to‘g‘risida batafsil ma’lumotlar berildi.
Tadbir yakunida erishilgan yutuqlar va olib borilayotgan hamkorliklarning natijalari o‘laroq faol ishtirok etgan rahbar-xodimlarga “Adolat” sotsial- demokratik partiyasining ko‘krak nishoni va tashakkurnomalari taqdim etildi.

December 8 - the Day of Adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan" and December 9 - International Anti-Corruption Day
4 December 2024 1918
On December 4 of this year, in the building of the state institution "Center for Agricultural Product Quality Assessment" under the Inspectorate for Supervision of the Agro-Industrial Complex under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, in conjunction with the Anti-Corruption Agency and the "Adolat" Social Democratic Party, an "Open Doors Day" event was held in conjunction with "December 8 - the Day of Adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan" and "December 9 - International Anti-Corruption Day".
The event was attended by heads and employees of the structural divisions of the central apparatus of "Uzagroinspektsiya", the leadership of the Center, heads of departments and departments, heads of branches and employees via the "Zoom platform".
The event provided information on the work carried out to ensure openness and transparency in the fight against corruption and further planned measures, and detailed information was provided on the updated laws of Uzbekistan, corruption prevention, and priority areas of state policy in the field of combating corruption in our country.
At the end of the event, as a recognition of the achievements and ongoing collaboration, the leaders and employees who actively participated were presented with the badges and letters of appreciation of the Social Democratic Party "Adolat".