8-dekabr - O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun hamda 9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurash kuni
4 Dekabr 2024 1576
Joriy yilning 4-dekabirida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasi qoshidagi “Qishloq xo‘jaligi mahsulotlari sifatini baholash markazi” davlat muassasasi binosida “8-dekabr - O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun” hamda “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurash kuni ” munosabati bilan Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi hamda “Adolat” sotsial- demokratik partiyasi bilan hamkorlikda “Ochiq eshiklar kuni” tadbiri bo’lib o’tdi.
Ushbu tadbirda “O‘zagroinspeksiya” markaziy apparati tarkibiy tarmoq rahbarlari va xodimlari, Markaz rahbariyati, boshqarma va bo’lim boshliqlari filiallaar boshliqlari va xodimlari ham “Zoom platformasi” orqali ishtirok etdilar.
Tadbirda korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash maqsadida amalga oshirilgan ishlar va keyingi rejalashtirilgan choralar haqida ma’lumotlar taqdim etildi va O‘zbekistonning yangilangan qonunlari, korrupsiyani oldini olish, mamlakatimizda korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlari to‘g‘risida batafsil ma’lumotlar berildi.
Tadbir yakunida erishilgan yutuqlar va olib borilayotgan hamkorliklarning natijalari o‘laroq faol ishtirok etgan rahbar-xodimlarga “Adolat” sotsial- demokratik partiyasining ko‘krak nishoni va tashakkurnomalari taqdim etildi.

8 декабря – День принятия Конституции Республики Узбекистан и 9 декабря – Международный день борьбы с коррупцией
4 Декабря 2024 1575
4 декабря текущего года «8 декабря – День принятия Конституции Республики Узбекистан» и «9 декабря – Международный день борьбы с коррупцией» в здании государственного учреждения «Центр оценки качества сельскохозяйственной продукции» При Инспекции по контролю за агропромышленным комплексом при Кабинете Министров Республики Узбекистан проведено мероприятие «День открытых дверей» совместно с Агентством по борьбе с коррупцией и Социал-демократической партией «Адолат».
В данном мероприятии через «Zoom-платформу» также приняли участие руководители и сотрудники структурного подразделения центрального аппарата «Узагроинспекции», руководство Центра, руководители отделов и отделов, руководители филиалов и сотрудники.
На мероприятии была представлена ​​информация о предпринимаемых действиях по обеспечению открытости и прозрачности в борьбе с коррупцией и ближайших планируемых мерах, а также дана подробная информация об обновленном законодательстве Узбекистана, предотвращении коррупции и приоритетах государства. политика в борьбе с коррупцией в нашей стране.
В завершение мероприятия руководителям-сотрудникам, активно участвовавшим в результате достигнутых достижений и продолжающегося сотрудничества, были вручены значки и благодарственные письма социал-демократической партии «Адолат».