ЎзЛиДеП депутатлик гуруҳида Ўзагроинспекция Хоразм вилоят бошқармасининг 2024 йилдаги натижалари ва 2025 йилнинг устувор вазифалари юзасидан ҳисоботни тингланди
25 Февраль 2025 1209
Жорий йилнинг 25 февраль санасида Халқ депутатлари Хоразм вилоят кенгашидаги ЎзЛиДеП депутатлик гуруҳи ҳамда ЎзЛиДеП Хоразм вилоят Кенгаши билан биргаликда депутатлик назоратини ўрнатиш мақсадида Ўзагроинспекция Хоразм вилоят бошқармасининг 2024- йилдаги натижалари ва 2025-йилнинг устувор вазифалари юзасидан ҳисоботи тингланди.
Йиғилишда барча туманлар ва вилоят депутатлари, тадбиркорлик субъектлари, кластер корхонаси раҳбарлари, қишлоқ хўжалик бошқармаси, вилоят фермерлар кенгаши ҳамда Ўзагроинспекциянинг вилоят бошқармаси ходимлари иштирок этди.
Қизғин мунозаралар ва савол-жавоблар тарзида ўтказилган тадбир давомида Инспекциянинг кенг қамровли соҳалари бўйича эришилган натижалари ва келгусидаги долзарб вазифалари муҳокама қилинди.
Соҳада мавжуд муаммолар ва қонунчиликка киритилиши лозим бўлган долзарб масалалар юзасидан асослантирилган таклифлар билдирилиб, депутатлар томонидан келгусида ҳам бу каби таклифларни киритиб боришга ҳамда ҳамкорликда фаолият олиб боришга келишиб олинди.

Депутатская группа УзЛиДеП заслушала отчет об итогах деятельности Хорезмского областного управления Узагроинспекции в 2024 году и первоочередных задачах на 2025 год
25 Февраля 2025 1497
25 февраля текущего года депутатская группа УзЛиДеП в Хорезмском областном Кенгаше народных депутатов совместно с Хорезмским областным Кенгашем УзЛиДеП заслушали отчет Хорезмского областного управления Узагроинспекции об итогах 2024 года и приоритетных задачах на 2025 год, в целях установления парламентского контроля.
В совещании приняли участие депутаты всех районов и областей, субъекты предпринимательства, руководители предприятий кластера, работники аграрного управления, областного совета фермеров, областного управления Узагроинспекции.
В ходе мероприятия, которое проходило в форме оживленных дискуссий и вопросов-ответов, обсуждались результаты, достигнутые Инспекцией по широкому спектру направлений, а также наиболее актуальные задачи на будущее.
Были высказаны обоснованные предложения по существующим проблемам в отрасли и актуальным вопросам, которые необходимо включить в законодательство, и депутаты договорились продолжить внесение подобных предложений в будущем и работать сообща.