ЎзЛиДеП депутатлик гуруҳида Ўзагроинспекция Хоразм вилоят бошқармасининг 2024 йилдаги натижалари ва 2025 йилнинг устувор вазифалари юзасидан ҳисоботни тингланди
25 Февраль 2025 1209
Жорий йилнинг 25 февраль санасида Халқ депутатлари Хоразм вилоят кенгашидаги ЎзЛиДеП депутатлик гуруҳи ҳамда ЎзЛиДеП Хоразм вилоят Кенгаши билан биргаликда депутатлик назоратини ўрнатиш мақсадида Ўзагроинспекция Хоразм вилоят бошқармасининг 2024- йилдаги натижалари ва 2025-йилнинг устувор вазифалари юзасидан ҳисоботи тингланди.
Йиғилишда барча туманлар ва вилоят депутатлари, тадбиркорлик субъектлари, кластер корхонаси раҳбарлари, қишлоқ хўжалик бошқармаси, вилоят фермерлар кенгаши ҳамда Ўзагроинспекциянинг вилоят бошқармаси ходимлари иштирок этди.
Қизғин мунозаралар ва савол-жавоблар тарзида ўтказилган тадбир давомида Инспекциянинг кенг қамровли соҳалари бўйича эришилган натижалари ва келгусидаги долзарб вазифалари муҳокама қилинди.
Соҳада мавжуд муаммолар ва қонунчиликка киритилиши лозим бўлган долзарб масалалар юзасидан асослантирилган таклифлар билдирилиб, депутатлар томонидан келгусида ҳам бу каби таклифларни киритиб боришга ҳамда ҳамкорликда фаолият олиб боришга келишиб олинди.

The UzLiDeP deputy group heard a report on the results of the Khorezm regional department of the Uzagroinspection in 2024 and priority tasks for 2025
25 February 2025 1496
On February 25 of this year, in order to establish parliamentary control, the UzLiDeP deputy group in the Khorezm regional council of people's deputies and the UzLiDeP Khorezm regional council together with the Khorezm regional council listened to the report of the Khorezm regional department of the Uzagroinspection on the results of 2024 and priority tasks for 2025.
The meeting was attended by deputies of all districts and regions, business entities, heads of cluster enterprises, employees of the agricultural department, the regional farmers' council, and the regional department of the Uzagroinspection.
During the event, which was held in the form of heated discussions and questions and answers, the results achieved by the Inspection in a wide range of areas and future urgent tasks were discussed.
Reasoned proposals were made on existing problems in the field and urgent issues that should be included in the legislation, and the deputies agreed to continue to introduce such proposals in the future and to work together.