Инспекцияда "Ватан ҳимоячилари куни”ни муносиб нишонланди
"14 январь – Ватан ҳимоячилари куни”ни мамлакатимизда фақатгина ҳарбийларимизгина эмас, балки барча юртдошларимиз ҳам тинчлик ва осойишталик байрами куни сифатида кенг нишонламоқда.
Юртимизда Ватан ҳимояси каби муқаддас йўлда ўзини бағишлаган ҳарбийларимиз катта ҳурмат ва эъзоз билан қадрланиб, ҳар йили ушбу кун катта байрам ва шодиёна билан ўтказилади.
Шу муносабат билан Инспекциянинг Марказий аппаратида Ватан ҳимоячилари куни ва қуроли кучлар ташкил қилинганининг 32 йиллиги байрами муносабати билан тантанали тадбир ташкил этилди.
Тадбирда, Инспекция бошлиғининг Маънавий ва маърифий ишлар самарадорлигини ошириш, давлат тили тўғрисидаги қонун ҳужжатларига риоя этилишини таъминлаш бўйича маслаҳатчи -Г Иргашева Инспекция аёллари номидан байрам байрам табригини ўқиб эшиттирди.
Шундан сўнг, Инспекция марказий аппаратида хизмат қилиб келаётган бир гуруҳ ходимлар Инспекциянинг аёл ходимлари томонидан тайёрланган "Махсус номинация" лар билан тақдирландилар.

В Инспекции достойно отметили «День защитников Отечества»
«14 января – День защитника Отечества» широко отмечается в нашей стране не только нашими военными, но и всеми нашими соотечественниками как день мира и спокойствия.
В нашей стране наших воинов, посвятивших себя священному пути защиты Родины, ценят с большим уважением и почетом, и каждый год этот день отмечается с большим праздником и радостью.
В связи с этим в центральном аппарате инспекции было организовано торжественное мероприятие по случаю Дня защитников Отечества и 32-й годовщины создания Вооружённых Сил.
На мероприятии советник руководителя Инспекции по повышению эффективности духовно-просветительской работы и обеспечению соблюдения законодательства о государственном языке Г. Иргашева зачитала праздничное поздравление от имени женщин Инспекции.
После этого группе сотрудников центрального аппарата Инспекции были вручены «Специальные номинации», подготовленные сотрудницами Инспекции.