Самарқанд вилояти туманларида 2023 йил ҳосили учун экилган уруғлик ғоъза майдонларида апробация оътказишга бағишланган кўргазмали семинар боълиб оътди
14 Август 2023 3055
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 12 октябрьдаги “Қишлоқ хоъжалиги экинлари уруғчилигига оид айрим норматив-ҳуқуқий ҳужжатларни тасдиқлаш тоъғрисидаги 641-сон қарори билан тасдиқланган «Низом»га асосан 2023 йил ҳосили учун экилган уруғлик ғўза майдонларида апробация ўтказишга бағишланган вилоят кўргазмали семинари Оқдарё тумани «Оқдарё» ММТП ҳудудидаги “Фатхулло Бўтанош” фермер хўжалигида 2023 йил мавсумида уруғлик учун экилган ғўза майдонида ўтказилди.
Унда вилоят Қишлоқ хўжалиги бошқармаси бошлиғи ва туман бўлимлари бошлиқлари, «Ўзагроинспекция»нинг вилоят бошқармаси ва туман бўлимлари мутасаддилари, “Элита уруғчилик хўжалиги” МЧЖ раҳбарлари, тегишли мутахассислар, селекционер олимлар, фермер хўжалиги раҳбарлари иштирок etishdi.Seminarda сўзга чиққанлар жорий йил мавсумида уруғлик учун экилган ғўза майдонларида апробация ўтказиш борасида муҳим маълумот ва тавсиялар беришди.

В районах Самаркандской области состоялся выставочный семинар по утверждению посевных площадей хлопка-сырца под урожай 2023 года
14 Августа 2023 3054
Согласно «Положения», утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 12 октября 2021 года № 641 «Об утверждении некоторых нормативно-правовых документов, связанных с семеноводством сельскохозяйственных культур», семена посевных на урожай 2023 года В поле посева хлопчатника на семена в сезоне 2023 года в фермерском хозяйстве «Фатхулло Бо'танош» на территории ММТП «Окдарья», г. Окдарьинский район.
Приняли участие начальник областного управления сельского хозяйства и руководители районных управлений, должностные лица областного управления и районных управлений «Узагроинспекции», руководители ООО «Элита Сид Фарм», профильные специалисты, селекционеры, руководители фермерских хозяйств. Выступившие на семинаре дали важную информацию и рекомендации по утверждению хлопковых полей, засеянных в этом сезоне.