Самарқанд вилояти туманларида 2023 йил ҳосили учун экилган уруғлик ғоъза майдонларида апробация оътказишга бағишланган кўргазмали семинар боълиб оътди
14 Август 2023 3055
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 12 октябрьдаги “Қишлоқ хоъжалиги экинлари уруғчилигига оид айрим норматив-ҳуқуқий ҳужжатларни тасдиқлаш тоъғрисидаги 641-сон қарори билан тасдиқланган «Низом»га асосан 2023 йил ҳосили учун экилган уруғлик ғўза майдонларида апробация ўтказишга бағишланган вилоят кўргазмали семинари Оқдарё тумани «Оқдарё» ММТП ҳудудидаги “Фатхулло Бўтанош” фермер хўжалигида 2023 йил мавсумида уруғлик учун экилган ғўза майдонида ўтказилди.
Унда вилоят Қишлоқ хўжалиги бошқармаси бошлиғи ва туман бўлимлари бошлиқлари, «Ўзагроинспекция»нинг вилоят бошқармаси ва туман бўлимлари мутасаддилари, “Элита уруғчилик хўжалиги” МЧЖ раҳбарлари, тегишли мутахассислар, селекционер олимлар, фермер хўжалиги раҳбарлари иштирок etishdi.Seminarda сўзга чиққанлар жорий йил мавсумида уруғлик учун экилган ғўза майдонларида апробация ўтказиш борасида муҳим маълумот ва тавсиялар беришди.

A demonstration seminar was held in the districts of Samarkand region on the approval of seed cotton fields planted for the 2023 harvest
14 August 2023 3309
According to the "Regulation" approved by the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated October 12, 2021 No. 641 "On the approval of certain regulatory legal documents related to the seed production of agricultural crops", the seeds planted for the 2023 harvest The regional exhibition seminar dedicated to the approval of cotton fields was held in the field of cotton planted for seed in the season of 2023 at the farm "Fatxullo Bo'tanosh" in the territory of the "Oqdarya" MMTP, Oqdarya district.
The head of the regional Department of Agriculture and heads of district departments, officials of the regional department and district departments of "Uzagroinspeksiya", managers of "Elita Seed Farm" LLC, relevant experts, selection scientists, The leaders of the farm took part. Those who spoke at the seminar gave important information and recommendations regarding the approval of cotton fields planted for seeds this season.