Австралиянинг пахта уруғчилигидаги етакчи компаниясига ташриф ташкил этилди
Австралиянинг қишлоқ хўжалиги соҳасида муҳим ўрин тутадиган Cotton Seed Distributors Limited (CSD) компанияси пахта уруғчилиги бўйича дунёдаги энг нуфузли ташкилотлардан бири ҳисобланади.
Жорий йилнинг 19-25 январь кунлари Қишлоқ хўжалигида билим ва инновациялар миллий маркази, Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ва Президент ҳузуридаги Пахтачилик кенгаши вакиллари ҳамда ъзагроинскпекция” қошидаги Қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари сифатини баҳолаш маркази раҳбаридан иборат делегация аъзолари Австралияга амалга ошираётган хизмат сафари доирасида ушбу компанияга ташриф буюрди.
Ташриф давомида делегация компаниянинг замонавий ускуналар билан жиҳозланган тадқиқот маркази, уруғларни тозалаш жараёнлари ҳамда ҳосилдорликни ошириш бўйича амалга оширилаётган илмий ишлари билан яқиндан танишди. Ўзбекистон делегацияси ССД фаолиятини юқори баҳолаб, ушбу моделни Ўзбекистонда жорий этиш имкониятларини ўрганишга катта қизиқиш билдирди.
Ўзбекистон делегациясининг ташрифи давомида икки давлат ўртасида ҳамкорлик учун келишувларга эришилди.

A visit to Australia's leading cotton seed company was organized
Cotton Seed Distributors Limited (CSD), a major player in Australia's agricultural sector, is one of the world's most influential cotton seed companies.
On January 19-25 of this year, a delegation consisting of representatives of the National Center for Knowledge and Innovation in Agriculture, the Ministry of Agriculture, the Cotton Council under the President, and the head of the Center for Quality Assessment of Agricultural Products under the "Agroinspection" visited this company as part of their business trip to Australia.
During the visit, the delegation got acquainted with the company's research center equipped with modern equipment, seed cleaning processes, and scientific work on increasing productivity. The Uzbek delegation highly appreciated the activities of the SSD and expressed great interest in studying the possibilities of introducing this model in Uzbekistan.
During the visit of the Uzbek delegation, agreements were reached on cooperation between the two countries.