"Обод ва файзли маҳалла- юрт кўрки"
Республикада “Наврўз” умумхалқ байрамини муносиб нишонлаш ҳамда муборак Рамазон ойини муносиб тарзда ўтказиш, маҳаллалар, аҳоли турар жойлари, хиёбонлар, зиёратгоҳлар, қабристонлар ҳамда болалар майдончаларини ободонлаштириш, “Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси доирасидаги кўкаламзорлаштириш тадбирларини давом эттириш, соғлом турмуш тарзи ҳамда санитария-гигиеник маданиятни тарғиб қилиш мақсадида «Обод ва файзли маҳалла — юрт кўрки» шиори остида умумхалқ ҳайрия ҳашари ўтказилмоқда.
Шу муносабат билан "Ўзагроинспекция ва унинг ҳудудий бошқармаларида умумхалқ хайрия ҳашари ташкил этилди.
Агроинспекция жамоаси томонидан инспекция маъмурияти жойлашган бино атрофи ва ички ҳудудлари тартибга келтирилди, ариқлар, кўчалар ва йўлаклар тозаланди ҳамда дов-дарахтларни буталаш ва бўяш ишлари амалга оширилди.
Мухтасар айтганда, ҳашар юртдошларимизни Ватан равнақи учун фидойи бўлиш, уни янада обод этиш иштиёқида яшаш, шу билан бирга, халқмиз руҳиятини кўтариш, миллий қадриятларимизни улуғлаш ва Наврўз умумхалқ байрамини муносиб кутиб олишга хизмат қилади.

«Процветающий и процветающий район – красота страны»
Достойно отметить в республике национальный праздник «Навруз» и достойно провести священный месяц Рамадан, украсить кварталы, жилые массивы, проспекты, святыни, кладбища и детские площадки, продолжить озеленение в рамках национального проекта «Зеленое пространство». В целях пропаганды здорового образа жизни и санитарно-гигиенической культуры проводится республиканский благотворительный фестиваль под лозунгом «Процветающее и благополучное соседство – видение страны».
В связи с этим в Узагроинспекции и ее региональных отделениях была организована общереспубликанская благотворительная акция.
Агроинспекционная бригада привела в порядок территорию и внутренние помещения здания, где находится управление инспекции, очистила канавы, улицы и коридоры, провела озеленение и покраску деревьев.
Короче говоря, хашар призван сделать наших соотечественников самоотверженными для развития Родины, жить в страсти к ее улучшению, в то же время поднять моральный дух нашего народа, прославить наши национальные ценности и приветствовать национальный праздник Навруз. .