Яна бир илмий-тадқиқот институти билан ҳамкорлик меморандуми имзоланди
Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузуридаги Қишлоқ хўжалигида билим ва инновациялар миллий марказининг “Ўсимликлар карантини ва ҳимояси” илмий-тадқиқот институти ҳамда Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекциясининг Тошкент вилояти бошқармаси ўртасида Ҳамкорлик меморандуми имзоланди.
Тадбирда илмий-тадқиқот институти директори ўринбосари О.Сулаймонов ҳамда Инспекциянинг Тошкент вилояти бошқармаси номидан бўлим бошлиғи Ш.Усубалиев ва бошқа ходимлар иштирок этдилар.
Ҳамкорлик келишувига кўра, фан-таълим-ишлаб чиқариш ўртасидаги инновацион ҳамкорликни ривожлантириш учун биргаликда инновацион гуруҳ ташкил этиш, инновацион гуруҳ таркибига тажрибали ва юқори малакали мутахассисларни киритиш ва уларнинг самарали ишлашлари учун зарурий шарт шароитларни яратиш ҳамда ўсимликлар карантини ва ҳимояси соҳасида кадрларни давлат таълим стандартлари талаблари даражасида қайта тайёрлашда ҳамкор ташкилотнинг тавсияларини эътиборга олиш, тажрибали ва юқори малакали мутахассисларни ўсимликлар карантини ва ҳимояси соҳасида ўтказиладиган қайта тайёрлов курслари ва ўқув семинарларда иштирок этишларини таъминлашга келишиб олдилар.

Подписан меморандум о сотрудничестве с другим научно-исследовательским институтом
Подписан Меморандум о сотрудничестве между Научно-исследовательским институтом «Карантин и защита растений» Национального центра знаний и инноваций в сельском хозяйстве при Министерстве сельского хозяйства и Ташкентским областным управлением инспекции агропромышленного комплекса.
От Ташкентского областного управления инспекции в мероприятии приняли участие заместитель директора НИИ О.Сулайманов и начальник отдела Ш.Усубалиев и другие сотрудники.
Согласно соглашению о сотрудничестве, для развития инновационного сотрудничества науки, образования и производства, совместного создания инновационной группы, включения в состав инновационной группы опытных и высококвалифицированных специалистов и создания необходимых условий для их эффективной работы, а также по карантину и защите растений договорились учесть рекомендации партнерской организации при переподготовке кадров на местах на уровне требований государственных образовательных стандартов, обеспечить участие опытных и высококвалифицированных специалистов на курсах переподготовки и проведены образовательные семинары в области карантина и защиты растений.